Про хід реалізації "Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року"

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та Плану заходів, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р  протягом 2020 року в Одеській області

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та Плану заходів, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р  протягом 2019 року в Одеській області

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та Плану заходів, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р  протягом 2018 року в Одеській області

 

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та Плану заходів, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р за період з 2014 року по 2017 в Одеській області протягом 2017 року

 

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини в Одеській області протягом 2013- п.п.2016 років

 

В смт.Біляївка та Овідіополь пройшов "круглий стіл" на тему: "Локальний рівень виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року: здобутки та пріорітети"

    16-17 грудня 2014 року в смт.Біляївка та Овідіополь пройшов "круглий стіл" на тему: "Локальний рівень виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року: здобутки та пріорітети", де обговорювалися нагальні проблеми місцевих громад ромів.

     На зустріч були запрошені представники профільних структурних підрозділів районних державних адміністрації, начальники районних відділів Головного управління юстиції в Одеській області, Головного управління МВС в Одеській області, Головного управління ДМС в Одеській області, директори районних центрів зайнятості тощо.

     За результатами засідання було досягнуто попередніх домовленостей щодо необхідності відкриття в с.Нерубайське Біляївського району Одеської області громадської приймальні для місцевих ромів.

    Розпорядженням голови Біляївської районної державної адміністрації від 10 грудня 2014 року №600/РА-2014 утворено робочу групу з метою виконання плану заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року в Біляївському районі.

    

    

    

    

    

    

"Круглий стіл" на тему "Ромський фактор у кваліфікаційно-методичній роботі працівників освітніх закладів"

     27 жовтня 2014 року за ініціативи управління культури і туризму, національностей та релігій й департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації в приміщенні HUB-ODESSA відбувся "круглий стіл" на тему "Ромський фактор у кваліфікаційно-методичній роботі працівників освітніх закладів", який є подальшим кроком у вирішенні нагальних проблем ромів Одещини в рамках реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, схваленої указом Президента України від 8 квітня 2013 року №201/2013.

    У форумі взяли участь заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олена Петрова, головний спеціаліст відділу нормативності та якості освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юлія Філлер, директор програмної ініціативи "Рома України" Міжнародного фонду "Відродження" Ольга Жмурко, представники навчально-методичної лабораторії мов та літератур національних меншин Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів, директори загальноосвітніх шкіл з місць компактного проживання ромів (с.Нерубайське Біляївського району, с.Жовтень Ширяївського району, с.Вікторівка Березівського району, с.Корсунці Комінтернівського району, м.Березівка), компетентні спеціалісти відділів освіти районних державних адміністрацій, лідери ромських громад, ЗМІ.

     Присутнім було запропоновано обговорити наступні питання:

     -     огляд ситуації у сфері дошкільної та шкільної освіти ромів: проблеми та механізми їх вирішення;

     -     доступ дітей-ромів до екстернатної/вечірньої форми навчання;

     -     навчально-методична підтримка вчителів, які працюють з дітьми ромів;

     -     європейський досвід вирішення освітянських проблем ромів.

     Голова правління БФ "Планета добрих людей" Максим Джум представив проект "Поширення досвіду центрів для батьків у ромських громадах", метою якого є розвинути спроможність ромів забезпечувати раннє виховання та навчання для своїх дітей віком від народження до 6 років.

    Освітяни підтримали пропозицію щодо проведення у шкільних закладах Тижня ромської культури, а також висловилися за необхідність розробки навчально-методичного посібника для вчителів, які працюють з дітьми ромів.

    

    

    

    

 

Траурний мітинг з нагоди Міжнародного дня голокосту ромів

     2 серпня 2014 року з нагоди відзначення Міжнародного дня Голокосту ромів у Прохоровському сквері, де розташований Меморіал пам'яті жертв Голокосту, з метою вшанування пам’яті представників ромської спільноти, масово знищених фашистами в період Другої світової війни за участю заступника начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації Олени Петрової голови Одеського обласного товариства ромської культури «Романі збора» Жужуна Дудучава, голови громадської організації «Правозахисний ромський центр» Володимира Кондура, керівників ромських громадських організацій й інших національно-культурних товариств Одещини пройшов траурний мітинг.

    

    

    

    

    

      

     Довідково: Міжнародний день голокосту ромів – пам'ятна дата, встановлена Прокламацією Міжнародної ради пам'яті геноциду ромів на конференції «Геноцид – Пам'ять – Надія», що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 року. В Україні відзначається щорічно 2 серпня відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року № 2085-IV «Про відзначення Міжнародного дня Голокосту ромів».

     За свідченнями джерел, у ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 ромів. Загалом у цьому таборі з 23 тис. ромів, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. В цілому під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. представників ромського населення. Вважається, що ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90 % ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами. Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено близько 19-20 тис. осіб національності рома, проте немає даних про загиблих на примусових роботах, у таборах-гетто, під час рейдів проти УПА та радянських партизан тощо.

     На початку 1990-х років в Одесі, в Прохоровському сквері, на тому місці, де на околиці міста в 1941 році починалася «дорога смерті» одеських євреїв та циган у табори знищення, почав створюватися меморіал пам'яті жертв Голокосту. Спочатку було встановлено пам'ятний знак. Пізніше до нього додалася «Алея Праведників світу» з дерев, кожне з яких було  висаджено на честь мешканця міста, який укривав чи рятував євреїв та ромів. Пам'ятник жертвам Голокосту в Одесі роботи скульптора Зураба Церетелі, який є завершенням оформлення комплексу, був відкритий в 2004 році.

 

«Круглий стіл» на тему: «Паспортизація ромського населення: вітчизняний та європейський досвід»

     24 липня 2014 року в рамках виконання Плану заходів з реалізації в Одеській області стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року за ініціативи управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації й громадської організації «Правовий ромський центр» сумісно з Головним управління Державної міграційної служби й Головним управління юстиції в Одеській області в залі засідань адміністративного будинку №2 обласної державної адміністрації з метою виробітку спрощеного механізму оформлення особам, які належать до ромської національної меншини, свідоцтв про народження та паспортів громадянина України було проведено «круглий стіл» на тему: «Паспортизація ромського населення: вітчизняний та європейський досвід».

     

     В рамках засідання були розглянуті наступні питання: європейський досвід у вирішені проблем документування ромів; порядок реєстрації актів цивільного стану та механізму отримання ідентифікаційних документів в Україні; досвід роботи правозахисних організацій та центрів правової інформації і консультацій у напрямку сприяння в отриманні ромами документів.

 

В Одесі урочисто відзначили Міжнародний день ромів

     8 квітня 2014 року з нагоди відзначення Міжнародного дня ромів у приміщенні Всеукраїнського центру болгарської культури за ініціативи громадської організації «Правозахисний ромський центр», Одеського обласного товариства ромської культури «Романі збора» та підтримки управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації й Міжнародного фонду "Відродження" в рамках реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року пройшла низка святкових заходів.

    

    

     З вітальним словом до присутніх звернулися начальник управління культури та туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації Владислав Станков, начальник відділу по роботі з бібліотеками та історико-топонімічної комісії Департаменту культури і туризму Одеської міської ради Юрій Санак, голова Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Таміла Афанасьєва.

    

     Жужуною Дудучавою було представлено фотовиставку «Роми – наші сусіди: невідомі фото-кадри з життя ромської спільноти Одещини», до експозиції якої увійшли світлини з приватних архівів декількох ромських родин, що відобразили еволюцію повсякденності ромської спільноти м.Одеса та Одеської області кінця ХІХ – третьої чверті ХХ ст. Доповненням якої стала історико-етнографічна характеристика ромської спільноти, презентована кандидатом історичних наук, доцентом кафедри археології та етнології України ОНУ імені І.І. Мечникова Галиною Стояновою.

    

    

     За участю начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції в Одеській області Лілії Медведєвої, заступника начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції в Одеській області Юлії Жукової, голови громадської організації «Правозахисний ромський центр» Володимира Кондура, голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолія Бойко, голови Міжнародного конгресу захисту прав і свобод громадян «Щит» Дагера Салех Мухамеда, голови Одеської регіональної організації Національний союз журналістів України Юрія Работіна з метою підвищення рівня обізнаності представників ромських громад про права людини і громадянина,  залучення до правової практики експертного і технічного потенціалу ромських юристів було проведено «круглий стіл» на тему: «Правова просвіта ромів – основа їх захисту та крок у боротьбі з дискримінацією», в рамках якого присутні отримали можливість також ознайомитися з відео-репортажем про результатами діяльності та правову практику ромських юристів.

    

    

    

     В рамках урочистостей глядачам був показаний короткометражний фільм «Табір йде у вічність», присвячений трагічним подіям голокосту ромів на території Одеської області, й презентовано видання І.Г.Нєнова «Циганські новели».

    

     Вітаємо ромську спільноту Одещини зі святом!

     Довідково: Міжнародний день ромів був заснований на Конгресі циганів усього світу, що відбувся 8 квітня 1971 року й зібрав представників понад 30 країн. Під час засідання були прийняті основні національні символи – прапор і гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією.

     Сьогодні чисельність циганського населення становить приблизно 8-10 мільйонів чоловік. Вчені визнають три західних (самоназви – Рома, Сінті та іберійські цигани) і три східних (самоназви – Люлі, Лом і Дім) групи циган, географія розселення яких включає країни як Північної, так і Південної півкуль: Албанію, Румунію, Молдову, Хорватію, Аргентину, Білорусь, Канаду, Бразилію, Росію, Україну тощо. Перші цигани на території України з’явилися в сер. XV ст. в результаті виданого Сеймом Речі Посполитої закону (1588 р.) про їх виселення у віддалені області, тобто Україну. Вони розселилися в різних регіонах і утворили кілька етнічних груп – так, цигани, розселені на Волині, Поліссі й частково на Полтавщині, належать до балтійської групи; територію Поділля заселили влахи, близькі до бессарабських і румунських циган; найбільша група – серви (колишні вихідці із Сербії) – розселені по всій Україні. У другій пол. XVIII ст. розпочався примусовий масовий перехід циган на осілий спосіб життя, що спричинило появу сіл – с. Циганівка Каменецького повіту Подільської губернії, с. Цигани Червоноградського повіту у Галичині. У 1836 р. було затверджене положення про «оселення корінних циган у Бессарабії на колишній основі» в кількості 782 родини з правом надання їм заснування двох сіл – Каїр і Фараонівка (нині Саратський район Одеської області).

     За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року в Одеській області проживає 4035 осіб ромського походження, поселення яких компактно зосереджені в Ізмаїльському, Білгород-Дністровському, Болградському та Татарбунарському районах. Їх інтереси сьогодні представляють 10 ромських національно-культурних товариств, основними завданнями яких є надання допомоги у вирішенні проблем правового захисту ромів, задоволення їх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних прав та інтересів.

 

Семінар-практикум «Формування та реалізація державної політики України щодо захисту та інтеграції ромського населення у правовій, медичній та соціальній сферах» 

     17 березня 2014 року за ініціативи Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» й підтримки управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації у приміщенні адмінбудинку №2 ООДА в рамках реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, схваленої указом Президента України від 8 квітня 2013 року №201/2013, відбувся семінар-практикум на тему: «Формування та реалізація державної політики України щодо захисту та інтеграції ромського населення у правовій, медичній та соціальній сферах».

     На обговорення були винесені наступні питання: здобутки програми ромських посередників в Україні та в Одеській області; умови та процедури видачі ідентифікаційних документів відповідно до плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України; практичний досвід вирішення проблем оформлення ідентифікаційних документів для ромів; моделі співпраці медичних установ та соціальних центрів з ромськими соціально-медичними посередниками для покращення доступу ромського населення до соціально – медичних послуг; досвід Румунії та Молдови в реалізації ромських проектів.

     У засіданні взяли участь представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, завідуюча відділом європейського права та міжнародної інтеграції Інституту законодавства Верховної Ради України, кандидат юридичних наук Алла Санченко, директор Департаменту гендерної політики, протидії торгівлі людьми та захисту прав депортованих Міністерства соціальної політики України Лариса Кобилянська, начальник управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації Владислав Станков, заступник начальника управління - начальник відділу національностей та релігій Одеської облдержадміністрації Олена Петрова, головний спеціаліст відділу соціального інспектування та соціальної роботи з дітьми Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Сафронова, директор програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко, віце-президент Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» Земфіра Кондур, незалежний експерт Ганна Луньова, ромський соціально-медичний посередник Максим Джум, фахівці структурних підрозділів ООДА й актив ромської спільноти Одещини.

    

    

    

    

    

    

Засідання робочої групи з виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року в Одеській області

    21 листопада 2013 року у залі засідань адміністративного будинку №2 Одеської обласної державної адміністрації за ініціативи управління культури і туризму, національностей та релігій відбулося засідання робочої групи, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 13 листопада 2013 року №1199/А – 2013 з метою виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року в Одеській області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р.

     За порядком денним засідання було представлено низку презентацій. Земфіра Кондур – віце-президент Міжнародного благодійного ромського жіночого фонду «Чіріклі» висвітила європейські практики інтеграції та захисту ромів; Максим Джун – директор БФ «Планета добрих людей»  доповів про досвід роботи в рамках програми ромських соціально-медичних посередників (медіаторів); Володимром Кондур – голова Спілки ромських юристів України висвітив аспекти нормативно-правового поля як індикатора у вирішенні проблем ромів.

     За участю представників структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації та представників ромських громадських організацій була обговорена проблема виробітку механізму співпраці між органами державної влади та ромськими громадами.

      За підсумками роботи першого засідання робочої групи була прийнята низка резолюцій:

       - засідання робочої групи буде проводитися раз на квартал;
       - розглянути можливість включення ромського питання до чинних програм структурних підрозділів, передусім управлінь освіти та науки, соціального захисту й охорони здоров’я;
       - управлінню освіти підготувати статистичні дані щодо чисельності ромських дітей, що не відвідують загальноосвітні школи;
       - наладити механізм співпраці зі спеціалістами управління паспортної роботи, громадянства та реєстрації фізичних осіб для вирішення першочергових проблем ромської громади.

 

Міжнародний круглий стіл «Стан та перспективи реалізації програми ромських посередників в Україні»

     Начальник відділу національностей та релігій управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації Олена Петрова взяла участь у роботі Міжнародного круглого столу «Стан та перспективи реалізації програми ромських посередників в Україні», який відбувся 18 жовтня 2013 року у м.Кіровоград у приміщенні Кіровоградської міської ради.

    

     У роботі круглого столу взяли участь секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков, начальник відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради Людмила Дорохіна, менеджер програми «РОМЕД» Ради Європи Маркос Андарде, асоційований менеджер програми ВІЛ Всесвітньої організації охорони здоров’я Анна Піеккала, президент та віце-президент Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий Фонд «Чіріклі»» Юлія й Земфіра Кондур, завідуюча сектором правових проблем європейської інтеграції Інституту Законодавства Верховної Ради України Алла Санченко, заступник начальника управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності – завідувач відділу з питань недискримінації Сергій Пономарьов, керівник програми «Рома Укрїни» Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко.

    

     В рамках засідання було обговорено низку питань:

     - результати реалізації й пріоритетні напрямки роботи на 2013-2014 рік програми РОМЕД в Україні, що є складовою виконання Страсбурзької декларації щодо ромів та здійснюється за сприяння Ради Європи та Європейської Комісії;

     - нормативно-правове забезпечення підтримки реалізації «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» в контексті виконання міжнародних зобов’язань України;

     - налагодження співпраці підрозділів державних структур та неурядових організацій з метою забезпечення належного соціально-медичного, освітнього та правового стану ромського населення України.

 

Семінар «Роми, інші національні меншини у ЗМІ»

     11-12 жовтня в м.Одеса за ініціативи Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»» та фінансової підтримки Democracy Grants Program Посольства США в Україні за участю представників управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації, директора Громадської організації «Соціальна правова допомога» й Правозахисного ромського центру Кондура Володимира, віце-президента міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий Фонд «Чіріклі»» Кондур Земфіри, представників ромських, африканських й азербайджанських громад регіону, блогерів та ЗМІ пройшов семінар «Роми, інші національні меншини у ЗМІ».

     За програмою заходу 11 жовтня незалежними експертами Оленою Сусловою та Ольгою Веснянкою був проведені інформаційно-аналітичні майстер-класи з позиції «anti-biased» - підходу, який полягає у «позбавлені звички сприймати світ через призму стереотипів» для необхідності його застосування у висвітленні національного питання у ЗМІ.

    

    

     12 жовтня відбулася поїздка до ромської громади села Корсунці Комінтернівського району Одеської області, де присутніх ознайомили з нагальними соціальними потребами мешканців місцевої ромської спільноти та з роботою Правозахисного ромського центру й Громадської організації «Соціальна правова допомога» з медичної, соціальної, юридичної та освітньої підтримки ромів Одеського регіону.

    

 

Презентація результатів моніторингу «Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів»     

     31 липня 2013 р. у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася презентація результатів моніторингу «Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів». Моніторинг був проведений за підтримки програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження» у листопаді 2012 - квітні 2013 рр. групою неурядових організацій – Одеським обласним ромським конгресом, Альянсом ромів Черкащини та громадською організацією «Миргородські роми» (Полтавська область) за участю фахівців Харківського інституту соціальних досліджень та експертів Української асоціації моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

    

     Презентація пройшла за участю Аксани Філіпішиної, Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності; Наталії Козаренко, регіонального координатора зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого з прав людини в Херсонській області; Сергія Єрмошкіна, експерта Одеського обласного Ромського конгресу; Світлани Щербань, експерта Харківського інституту соціальних досліджень; Олега Мартиненко, незалежного експерта; Ольги Жмурко, директора програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

    

     Представлені результати моніторингового дослідження загалом містили три основні тези щодо правового стану та криміногенних характеристик ромської громади України:

     - представниками правоохоронних органів, медицини та освіти України здійснюється дискримінація ромів за національною ознакою;

     - більше 50% ромського населення України не знають своїх конституційних прав та обов’язків;

     - рівень криміногенності у ромських громадах, всупереч стереотипного уявлення, значно нижчий за середньостатистичний в Україні.

     В контексті наданої інформації Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, відзначила обов’язкове залучення результатів досліджень для подальшого належного виконання мандату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також першочергову необхідність вирішення проблеми освіти ромів, як пріоритетного інтеграційного фактора, оскільки ризик наразитися на неправомірне чи жорстоке ставлення з боку працівників органів внутрішніх справ безпосередньо залежить від освітніх та соціальних характеристик тієї чи іншої особи ромської національності.

    

     За участю представників Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства внутрішніх справ України, Судової Адміністрації України, громадських організацій після закінчення презентації пройшла дискусія на тему «Попередження дискримінації за національною ознакою з боку представників правоохоронних органів», в ході якої Аксаною Філіпішиною було висунуто пропозицію про створення спеціальних освітньо-практичних курсів, направлених на руйнування у свідомості працівників міліції стереотипного упередженого ставлення до певних національних громад України і ромської спільноти зокрема.

   Довідково: За даними перепису населення за 2001 р. в Україні нараховується 47,6 тис ромів. Найбільш компактно вони проживають у Закарпатській, Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Луганській областях. Згідно Указу Президента України №201/2013 від 8 квітня 2013 р. Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року за рекомендаціями Європейського союзу в Україні необхідно покращити соціальні умови її проживання, підвищити освітній рівень та попередити дискримінацію ромської національної меншини.

 

Візит Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної

     В рамках моніторингу стану дотримання конституційних прав та свобод національних меншин в Україні 12 червня 2013 року в Одеській області з робочим візитом перебувала Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина.

    В контексті робочої зустрічі вона відвідала місця компактного проживання ромів Одещини – с.Нерубайське та с.Усатове Біляївського району, а також с.Корсунці Комінтернівського району.

    

     Цього ж дня Аксана Філіпішина зустрілася з представниками влади області – заступником голови обласної державної адміністрації Д.Б.Волошенковим й керівниками структурних підрозділів – начальниками Департаменту освіти і науки, управління культури і туризму, національностей та релігій, управління охорони здоров'я, служби у справах дітей та головою Одеського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, з якими обговорила питання створення належних умов захисту та інтеграції в українське суспільство ромської спільноти Одещини, забезпечення рівних можливостей її участі у соціально-економічному та культурному житті регіону.