Засідання експертного круглого столу на тему «Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин у міждержавних відносинах»

08.04.2019 | 16:25

Представник Департаменту культури, національностей, релігій таохорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації 4 квітня2019 року взяв участь у засіданні експертного круглого столу на тему«Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин уміждержавних відносинах», організованого Міністерством культури Україниспільно з Офісом Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншинв м.Чернівці.

У заході взяли участь міжнародні експерти, представники Міністерствазакордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Національноїполіції України та інших центральних органів виконавчої влади, обласнихдержавних адміністрацій, громадських організацій.

Присутніх привітали директор Офісу Верховного Комісара ОБСЄ усправах національних меншин Крістоф Камп та директор Департаменту усправах релігій та національностей Андрій Юраш.

Під час засідання розглядались питання міжнародних принципів тастандартів щодо національних меншин у міждержавних відносинах,аналізувались основні питання, які виникають у цьому контексті, приводились позитивні і негативні приклади їх вирішення.

У рамках перебування в Чернівецькій області делегація із представниківМінкультури, МОН та Чернівецької обласної державної адміністрації здійсниламоніторинг стану забезпечення прав румунської національної меншини уприкордонних районах області – Герцаївському та Глибоцькому.

Члени делегації особисто змогли переконатись у тому, що у процесідецентралізації та формуванні об’єднаних територіальних громад здійснюється колосальна робота, при цьому значна увага приділяється забезпеченнюкультурних, освітніх, інформаційних, релігійних прав громадян України різнихнаціональностей.