Зелений туризм у фокусі Ренійської територіальної громади: як проходив партнерський візит до м. Галац

26.07.2021 | 16:20

Продовжується імплементація транскордонного проєкту «Розвиток та просування зеленого туризму в Дунайському секторі Чорноморського басейну (Кагульський район, Республіка Молдова; Ренійська територіальна громада, Україна; повіт Галац, Румунія)».

23-24 липня 2021 року українські партнери взяли участь у другому освітньо-практичному семінарі «Роль місцевих органів у використанні туристичного потенціалу», який проходив в місті Галац.

Протягом двох днів учасники семінару активно працювали над вивченням національних стратегій та програм з розвитку туризму України, Молдови та Румунії, також намагалися скласти SWOT-аналіз ситуації в області зеленого туризму у зазначених країнах.

Експерт IDIS «Viitorul» Міхай Цуркану з Молдови представив присутнім результати анкетування щодо туристичних пріоритетів, яке було проведено в м. Кагул.

Експертка з України Олена Петрова ознайомила присутніх з особливостями державного, регіонального та локального підходів у формуванні політики туристичної галузі, а також презентувала публіці дослідження з вивчення попиту на туристичні продукти серед різних соціальних та вікових категорій, проведене у травні поточного року Державною агенцією з розвитку туризму України (ДАРТ).

У дискусії також взяли участь голова Повітової ради м. Галац Костел Фотя, мер міста Галац Йонуц-Флорін Пукяну, ректор університету «Нижній Дунай» (Галац) Пую-Лучіан Джеорджеску, голова Національного агенства заповідних природних територій Аліна Ісабела Гирляну, виконавчий директор управління культури м. Галац Кателін Валеріке Негоїце.

Друга частина програми семінару передбачала ознайомчі виїзди на цікаві туристичні об’єкти, що знаходяться в повіті Галац. Так, усі бажаючі змогли відвідати традиційне домогосподарство Ватра ку Дор (громада Тулучешть), приватну виноробню братів Брату (громада Тулучешть), сільський музей-скансен у лісі Гирбоавеле, а також туристичний візит-центр у м. Браїла.

В цілому семінар став ефективною платформою для транскордонного діалогу між різними суб’єктами туристичної діяльності, що у подальшому має призвести до їх ефективної кооперації та співпраці, а також сприяти уніфікації державних політичних інструментів у сфері туризму.

Захід є частиною транскордонного проєкту «Розвиток та просування зеленого туризму в Дунайському секторі Чорноморського басейну (Кагульський район, Республіка Молдова; Ренійська територіальна громада, Україна; повіт Галац, Румунія)».

Діяльність проекту передбачає розробку політики та створення транскордонного туристичного кластеру між Кагулом (Республіка Молдова), Рені (Україна) та Галацом (Румунія), що стимулюватимуть розвиток прикордонного туризму, включаючи зелений, сприятимуть підвищенню якості туристичних послуг, збільшенню кількості туристів у регіоні, покращенню якості життя місцевих громад.