Надавачі туристичних послуг Ренійської територіальної громади відвідали туристичні об’єкти Кагульського району

26.06.2021 | 17:11

Продовжується активна фаза імплементації проєкту «Розвиток і просування зеленого туризму в дунайському секторі Чорноморського басейну (Кагульский район, Республіка Молдова; Ренійська територіальна громада, Україна; повіт Галац, Румунія)».

Для Ренійської громади цей проєкт є можливістю перейняти прогресивний досвід європейських країн у створенні та промоції сучасних конкурентоспроможних туристичних продуктів, збереженні й примноженні культурних, природніх та історичних ресурсів. Така діяльність може стати одним з головних рушіїв розвитку економіки та підвищення інвестиційної привабливості нової ОТГ.

25-26 червня 2021 року українські делегати взяли участь у першому семінарі «Організація та розвиток транскордонного туризму», який проходив у місті Кагул (Республіка Молдова). Під час заходу кожен з партнерів проєкту представив власний потенціал та розповів, яким чином він може бути включений до майбутніх транскордонних туристичних маршрутів, яка інформація має бути включена до туристичних буклетів та спільної програми з розвитку транскордонного туризму.

Для надавачів туристичних послуг з Ренійської територіальної громади було цікаво відвідати туристичні локації Кагульського району, які мають значний попит з боку місцевих та іноземних туристів.

На прикладі громади села Колібаш українська делегація побачила, як спільними зусиллями влади та громадськості вдалося залучити відповідні фінансові ресурси на розвиток сільської інфраструктури: водозабезпечення, ремонт доріг та об’єктів соціально-культурного призначення, створення комфортних умов для фермерів, облаштування туристичних об’єктів та інших благ. Сьогодні село має позитивну динаміку зросту населення та підвищення якості життя громади.

Незабутні враження та емоції залишилися в учасників від одного з найуспішніших агро-пансіонатів на півдні Молдови – еко-селища Валєни, який відомий як резерват унікальних сільських традицій.

Корисним став досвід розвитку бізнесу у сфері транскордонного сільського туризму на прикладі кінної ферми у селі Слобозія-Маре та Музею історії та етнографії у селі Валєни.

Викликав захоплення природний заповідник «Прутул де Жос», який зовсім нещодавно включений до мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО.

Сподіваймось, що усі, хто має бажання розвивати туристичну сферу у новоствореній Ренійській територіальній громаді, отримали вигоду від цієї поїздки та будуть активно залучатися до активної фази імплементації проєкту.

Подальше діяльність проекту передбачатиме розробку політики та створення транскордонного туристичного кластеру між Кагулом (Республіка Молдова), Рені (Україна) та Галацом (Румунія), що стимулюватимуть розвиток прикордонного туризму, включаючи зелений, сприятимуть підвищенню якості туристичних послуг, збільшенню кількості туристів у регіоні, покращенню якості життя місцевих громад.

.