160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка в Музеї української книги

17.12.2021 | 12:23

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Грушевського запрошує! 

 21 грудня 2021року о 15:00 до 160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка в Музеї української книги відбудеться презентація документального короткометражного фільму “Меценат України Євген Чикаленко” в рамках проєкту “Український Південь”, започаткованого Південним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті. 

 Євген Чикаленко (1861-1929) – землевласник, підприємець, культурний діяч. У фільмі розповідь про нього ведеться від імені історика, який здійснює подорож до місця народження, до рідної землі Чикаленка. Пам’ять про мецената пов’язується з об’єктами – пансіоном, де він вчився в Одесі, книжками, які він сам видавав та допомагав видавати українським письменникам та науковцям. Після цього знайомства з одеським періодом розпочинається подорож на північ Одещини, яка і буде представлена в презентованому фільмі. 

В рамках презентації також відбудеться зустріч з творчою групою проєкту. Документальний фільм розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті. Консультантами фільму виступили доцент кафедри Історії України ОНУ імені І.І.Мечникова Володимир Полторак та начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк. 

Запрошуються всі бажаючі! Вхід вільний! Презентація  відбудеться з дотриманням протиепідемічних заходів!

Приходьте за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, б. 49/51, ООУНБ ім. М. Грушевського, Музеї української книги (перший поверх). 

Тел. для довідок: 093 108 6443 Олена Петрова, менеджер проекту.