Статистична інформація щодо діяльності релігійних організацій в Одеській області

|

За станом на 1 січня 2020 року в Одеській області діють 1388 зареєстрованих релігійних організацій, у тому числі: 3 духовні центри, 17 релігійних управлінь, 1310 релігійних громад, монастирів та скитів – 25, 20 місій, 2 братства та 11 духовних навчальних закладів.

Переважна більшість релігійних організацій – 1327 – належить до християнства, 15 – до іудаїзму, 14 – до ісламу, 26 – до нетрадиційних та новітніх віросповідань.

Серед християнських конфесій перше місце за чисельністю посідає православ’я – 792, далі йдуть протестанти – 477 та католики – 58.

Одеська єпархія Православної Церкви України налічує 9 благочинь, що охоплюють територію усієї області та міста Одеса.

Українська Православна Церква (МП) представлена двома єпархіями, яким підпорядковуються релігійні громади області та міста Одеса, що відмовилися змінити підпорядкування на користь УПЦ (ПЦУ).

Руська православна церква закордоном (РПЦЗ) – 16 релігійних організацій.

Російська істинно-православна церква (катакомбна) – 6 релігійних організацій.

До релігійної мережі православних входять 2 громади православної церкви Божої Матері «Державна», а також 7 незалежних православних громад.

До складу Римсько-католицької церкви (РКЦ) входять 31 релігійних організацій: 1 управління, 22 громад, 6 монастирів та 2 місії. Також існує доволі розгалужена система молодіжних рухів, медіаресурсів та організацій.

Українська греко-католицька церква (УГКЦ) налічує 27 релігійних організацій: 2 управління, 23 громад та 2 монастирі.

За кількістю релігійних організацій у протестантському середовищі провідні позиції займають баптисти (ЄХБ) – 164, за ними йдуть релігійні організації християн віри євангельської: п’ятидесятники (51) та інші громади ХВЄ – 53, далі харизмати – 70, адвентисти сьомого дня (АСД) – 51 та Свідки Єгови – 13.

На території області діють 8 громад пресвітеріанської церкви, а також по одній громаді новоапостольської, методистської церков.

Складовою частиною релігійної мережі є релігійні організації етноконфесійних меншин: вірменської апостольської церкви (2), Німецької євангелічно-лютеранської (5). Етноконфесійними за своїм складом є 13 релігійних громад Російської православної старообрядницької церкви та 15 іудейських релігійних організацій, а також 16 мусульманських громад.

Багатоконфесійну картину області доповнюють 14 релігійних організацій нетрадиційних та новітніх нехристиянських віросповідань, в т.ч. РУНвіри (6), кришнаїти (4), буддистів (4) та багаїв (1).