Засідання експертного круглого столу на тему «Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин у міждержавних відносинах»

08.04.2019 | 16:48

Представник Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації 4 квітня 2019 року взяв участь у засіданні експертного круглого столу на тему «Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин у міждержавних відносинах», організованого Міністерством культури України спільно з Офісом Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин в м.Чернівці.

У заході взяли участь міжнародні експерти, представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Національної поліції України та інших центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, громадських організацій.

Присутніх привітали директор Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин Крістоф Камп та директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш.

Під час засідання розглядались питання міжнародних принципів та стандартів щодо національних меншин у міждержавних відносинах, аналізувались основні питання, які виникають у цьому контексті, приводились позитивні і негативні приклади їх вирішення.

У рамках перебування в Чернівецькій області делегація із представників Мінкультури, МОН та Чернівецької обласної державної адміністрації здійснила моніторинг стану забезпечення прав румунської національної меншини у прикордонних районах області – Герцаївському та Глибоцькому.

Члени делегації особисто змогли переконатись у тому, що у процесі децентралізації та формуванні об’єднаних територіальних громад здійснюється колосальна робота, при цьому значна увага приділяється забезпеченню культурних, освітніх, інформаційних, релігійних прав громадян України різних національностей.