Виставка "Військо-польовий арт" (роботи народних майстрів України в рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту)

02.07.2018 | 11:23

Ініціатором проекту "Військово-польовий арт" та його куратором є сержант полку  «Київ» Національної поліції України П. Ротар.

Під час перебування у зоні АТО, Павло зіткнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, непритаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані предмети військового спорядження, зброї та побуту: ящики з-під боєприпасів, гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів тощо.  Виникла ідея створити з  цих  атрибутів війни мистецькі витвори – арт-об’єкти, і цим показати, що сила Життя – сильніша за силу Смерті.

 П. Ротар почав збирати використані предметні прояви війни і під час ротації  привозив їх до Києва, знаходив художників, майстрів народно-ужиткового мистецтва, пропонував їм взяти участь у проекті.

З того часу (з 2015 р.) відбулось вже 33 виставки, проект продовжує подорожувати Україною, постійно поповнюється експозиція. До Одеси виставка прибула з Миколаєва. На ній представлено понад 300 робіт,  створених 150 майстрами народної творчості зі всієї України, у таких техніках, як, декоративний розпис, лозоплетіння, різьба, кераміка, вишивка, печворк. Серед авторів є і учасники АТО, які проходили службу безпосередньо у зоні бойових дій.

В проекті приймають участь митці з  Одещини –  Петро Козловський і Світлана Нані – флоромозаїка  (Кодимський р-н), Марія Космікова – соломоплетіння, Тетяна Аргатюк  – бісероплетіння (Чорноморськ),  Олександр Полібза (Болград),   Есфірь Сєрпінова (Одеса) – ткацтво.

Виставка організована за сприяння полку поліції спеціального призначення «Київ», Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та антитерористичної операції, Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Велику допомогу у проведенні виставки  виявив О.Д. Терещук  - перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації.

Під час відкриття виставки та протягом її експонування проводяться майстер-класи з різних технік народного мистецтва, передусім, розраховані на дітей та підлітків.

Запрошуємо на захід ветеранів АТО, членів їх сімей, та всіх бажаючих.

Відкриття виставки відбудеться у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (вул. Ланжеронівська, 24-а) 3 липня о 14.00.

Виставка працюватиме до 10 вересня 2018 року.

 

Експонування виставки «Військово-польовий АРТ»: з 03 липня  по 10 вересня 2018 р., 

у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею,

за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а,  

 щоденно, з 10.00  до 17.00 , вихідні дні – четвер, п'ятниця.
Телефон для довідок: (048) 726-26-08, 722-48-67
.