Виставка «У двох світах – 25 німецьких історій. Німецькі меншини представляють себе»

31.07.2019 | 10:00

З 01 по 25 серпня 2019 р, у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею експонуватиметься мобільна виставка «У двох світах – 25 німецьких історій. Німецькі меншини представляють себе», що висвітлює актуальне життя етнічних німців у Центральній і Східній Європі. Демонстрування виставки у м. Одесі  організовано Радою німців України.

Експозиція розроблена і реалізована Робочою групою німецьких меншин (AGDM) при Федералістській спілці європейських національних меншин (FUEN) та за підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини.

Виставка представляє німецькі меншини з 25 країн, у тому числі України, їх роль у будівництві «міжкультурних мостів», а також розглядає історичні теми й особисті історії. Різноманітність німецького життя за межами Німеччини відома небагатьом. Завдяки виставці, історичним, але в першу чергу й актуальним акцентам стає видимим, де і в яких країнах сьогодні проявляється німецька ідентичність, німецька мова, німецькі традиції і звичаї.

«Понад мільйон представників німецької меншини проживає сьогодні в країнах Центральної та Східної Європи, а також на пострадянському просторі. Виставка вперше представить вам маловідомі німецькі меншини цих регіонів і розповість про схожість і відмінність між ними. Ви познайомитеся з історією їхніх поселень, а наш яскравий огляд покаже, якими проектами займаються окремі групи меншин сьогодні. Сім розділів виставки пропонують вам також дослідити питання про те, що таке ідентичність німецької меншини», – зазначають організатори.

Ця виставка – мобільна. Вона подорожує по всьому світу і знайомить жителів різних країн з історією німецьких меншин. В Україні виставку вже було представлено у містах: Києві, Чернівцях, тепер і в Одесі.

Виставка представлена німецькою мовою з супровідними матеріалами українською мовою і аудіогідом.

Вхід на виставку вільний.

Відкриття виставки «У двох світах – 25 німецьких історій. Німецькі меншини представляють себе» відбудеться: 01 серпня 2019 р. о 15.00.
у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею,
за адресою: вул. Ланжеронівська, 24а,
Експонування виставки: з 01 по 25 серпня 2019 р.,
щоденно з 10.00 до 17.00, вихідні дні: четвер, п’ятниця.
Тел. для довідок: 722-48-67; 726-26-08.