Відкриття проекту Віктора Сидоренка «Атональна реальність» в Одеському музеї західного та східного мистецтва

31.05.2018 | 10:23

31 травня о 15:00 в Одеському Музеї Західного та Східного Мистецтва відбудеться відкриття проекту Віктора Сидоренка «Атональна реальність». «Атональна реальність» це авторська історія пошуку свободи. Атональність - не ремінісценція за аналогією з музикою – це інтенція простору, який прагне збутися, і інтенція суб’єктивності, яка створювала б простір із небуття, немов власну волю, свободу і саме творення, а не лише «створення», як «форму внутрішнього чуття».

Герої Сидоренка - чиста суб’єктивність. Вони існують між часом і простором.

Ключова ідея творчості майстра — трансформація особистості, досліджується за допомогою авторського «транзитивного персонажу» —людини в білому спідньому. Герой Alter Ego автора, постійно трансформуючись, переживає метаморфози, долає межі та табу. Через філософсько-естетичну конструкцію автор — герой — твір художник означує медитативний полілог з глядачем, допомагаючи останньому постійно виокремлювати нові точки взаємодії з авторським задумом.

Головною зображувальною сферою Віктора Сидоренка є не тільки живопис. Він відомий також і як автор скульптурних, графічних, відео-, фото-проектів та інсталяцій.

Віктор Сидоренко учасник багатьох українських та міжнародних виставок як в Україні, так і за її межами. Його твори експонувалися у Музеї сучасного мистецтва (Тулуза, Франція), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія), Штаб-квартира ООН (Нью-Йорк, США) та на ін. престижних художніх платформах. Митець брав участь у Венеційських бієнале — як художник (2003), як со-куратор (2007) та як комісар (2011; 2013). Його роботи зберігаються у багатьох приватних та публічних колекціях: Національний художній музей України (Київ), Харківський художній музей, Дніпропетров-ський художній музей (Україна), Музей сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), Єльський університет (Нью-Хейвен, США) Президентський Палац (Алмати, Казахстан) та ін.

Віктор Сидоренко брав участь в Венеціанських бієнале як художник (2003), куратор (2007), комісар (2011, 2013). Роботи майстра представлені в багатьох публічних і приватних колекціях (Національ-ний художній музей України (Київ), Харківський художній музей, Дніпропетровський художній музей, Музей сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), Єльський університет (Нью Хейвен, США), Президентський палац (Алмати, Казахстан).

Куратор: Наталія Шпитковська, ІПСМ НАМ України
Участь у розробці концепціі і текстів проекту: Олексій Босенко, завідувач відділу естетики і культурології ІПСМ
Координатор проекту: Катерина Міхейцева,  Одеський музей західного та східного мистецтва

 

Партнери проекту:

Adamovskiy Foundation
Artcult Foundation
Modern Art Research Institute
IRTA consulting, Ирина Тарасова
Туристична агенція Zabugor

 

Adamovskiy Foundation

Artcult Foundation

Modern Art Research Institute

IRTA consulting, Ирина Тарасова

Туристична агенція Zabugor