Тиждень гагаузької культури

18.06.2018 | 9:31

14 червня 2018 року в Одеському обласному центрі української культури пройшла персональна виставка Ірини Вишневської «Сни мого дитинства».

Виставка відбулася в рамках відкриття тижня гагаузької культури, ініційованого громадською організацією «Національно-культурне товариство Гагаузлар».

На виставці були представлені останні роботи Ірини Вишневської, що виконані на холстах та селянських килимах. Творче натхнення художниця-аматорка черпає в традиційній духовній та матеріальній культурі гагаузького народу, представники якого компактно проживають в Молдові та на Півдні Одеської області.

Окрім шанувальників таланту художниці, виставку відвідали заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, віце-консул Республіки Туреччина в Одесі, представники національно-культурних товариств Одеської області та ЗМІ.

Учасникам заходу продемонстрували короткий документальний фільм про історію гагаузів в Україні, потішили українськими піснями та національними гагаузькими танцями. Відкриття тижня гагаузької культури пройшло у дружній та гостинній атмосфері, з великою кількість промов щодо цінності толерантного ставлення до усіх національних спільнот, що проживають в Україні, необхідності подальшого сприяння їх мовно-культурному розвитку та збереження територіальної цілісності України.