Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію у Румунії

21.09.2018 | 16:42

11-14.09.2018 року спільними зусиллями управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, факультету історії і філософії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та Союзу українців Румунії було проведено виїзне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Одеські етнографічні читання»: «Українське пограниччя: варіативність традиційної культури».

Дев’яті Одеські етнографічні читання відбулися за двома локаціями в Одесі та в українській громаді повіту Тульча (Румунія) та сприяли висвітленню актуальних питаннь розвитку етнокультурних процесів на пограниччі, популяризації історії і культури українців Північної Добруджі.

До міста на березі Дунаю завітали провідні етнологи із різних міст України та Румунії, представники центрального проводу Союзу українців Румунії на чолі з головою Миколою-Мирославом Петрецьким, управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації, Одеської національної наукової бібліотеки.

В рамках візиту було презентовано навчальний посібник для дітей «Історія і культура українців Північної Добруджі» розроблений доктором історичних наук, професором В’ячеславом Григоровичем Кушніром.

Також учасники конференції завітали до м. Верхній Дунавець (Румунія). Саме тут споруджено пам’ятний знак з метою вшанування запорозьких козаків, які наприкінці XVIII ст. поселилися у гирлі р. Дунай та заснували в 1813 році оборонне укріплення – Задунайську січ, що проіснувала до 1828 року.

Члени делегації відвідали виставку робіт художників представників національних меншин.