Костьол Святого Петра отримав почесний титул "Малої базиліки"

18.03.2019 | 11:37

16 березня 2019 року в Римсько-католицькому храмі Святого Апостола Петра відбулася  Свята Літургія з нагоди піднесення храму до почесного рівня мала базиліка (Basilica minor). Службу очолив Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Храм збудований в 1913 році в  стилі італійського бароко нащадками французького роду Вассалів. Це єдиний храм на півдні України, що був відкритим і працював протягом усього часу комуністичного режиму. Нині меси у церкві правляться українською, польською, російською та англійською мовами.

Титул «Мала базиліка» надається особливим церквам - історично значимим і паломницьким. Мала базиліка має ряд привілеїв, в порівнянні з рядовими церквами: в ній, при певних умовах, може бути дарована повна індульгенція, священики мають право на особливе вбрання, а в інтер'єрі традиційно встановлюється архаїчний варіант прапора Церкви в вигляді смугастого червоно-жовтого конічного навісу - «парасолька» (лат. umbraculum). Він же зображується на наметі герба базиліки.

З цього дня в Україні цей почесний статус носитимуть три храми - базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, базиліка Воздвиження Всечесного Хреста в Чернівцях та Римсько-католицьий храм Святого Апостола Петра в Одесі.