In memoriam! Зоя Сергіївна Пасічник

03.10.2018 | 13:12

Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини обласної державної адміністрації висловлює співчуття з приводу смерті Зої Сергіївни Пасічної - Заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної Спілки художників України, лауреата Премії ім.Р.Палецького.

Зоя Сергіївна Пасічна народилася в 1947 році на Житомирщині. У 1967 році закінчила Київське училище декоративно-прикладного мистецтва України (нині Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.М.Бойчука). З 1968 року проживає в м.Одесі.

З 1974 року почала активно брати участь в тематичних виставках. З 1997 року розпочалась її персональна виставкова діяльність. Творчо працювала в області декоративного живопису і розпису.

На рахунку художника - понад 40 персональних виставок в містах України (Одеса, Київ, Канів, Вінниця, Хмельницький та ін.). Твори зберігаються в фондах музеїв України та приватних колекціях вітчизняних і зарубіжних поціновувачів народного декоративно-прикладного мистецтва (Польща, Канада, Росія, США, Франція, Німеччина Китай, Ізраїль, Нідерланди, Болгарія, Італія).

Доля неодноразово випробовувала її, але нікoли вона не йшла супроти власного сумління, нікoли не переступала межі, яку визначила для себе, зберігаючи ауру благородства, інтелігентності, людської порядності, мужності, мудрості. Вона була дуже світлою, доброзичливою, щедрою, комунікабельною людиною, а її творча і життєва енергія  заряджали митців впевненістю і вірою!

Пам’ять про Зою Сергіївну житиме в серцях і душах рідних і близьких людей, друзів та колег залишиться в наших серцях та у її талановитих роботах, які вона щедро дарувала друзям…

Відсутність фізична не означає відсутності духовної!

Світла пам’ять цій світлій Людині!