До реалізації Всеукраїнського проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» долучився Роздільнянський район

22.06.2018 | 16:57

19 червня поточного року з метою увічнення пам’яті про події Української революції 1917-1921 років в м. Роздільна було відкрито меморіальну дошку.

Дошка присвячена трагічній події, що відбулася в період Української Держави на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським. Сто років тому – 19 червня 1918 року на вузловій залізничній станції «Роздільна» стався потужний вибух боєприпасів, що пошкодив залізничну інфраструктуру та на деякий час паралізував роботу станції.

Документальні підтвердження про цю подію були знайдені місцевими краєзнавцями, що входять до складу робочої групи з реалізації Всеукраїнського науково-просвітницького та історико-краєзнавчого проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років», створеної розпорядження голови Роздільнянської районної державної адміністрації.

Меморіальну дошку було встановлено на одній з колишній адміністративних будівель, що постраждала від вибуху, але в цілому збереглася.

В урочистостях взяли участь голови Роздільнянської райдержадміністрації і районної ради, керівництво залізничної станції, патріотично налаштована молодь та небайдужі городяни.  У вітальних словах учасники заходу підкреслили важливість продовження пошукової і меморіальної роботи у напряму повернення історичної пам’яті та консолідації українського народу.