АНОНС: хоровий фестиваль різдвяних піснеспівів "Різдвяні дзвони - 2016"

08.12.2015 | 11:33

Положення про VІІІ-й міський фестиваль "Різдвяні дзвони - 2016"

Основна мета і завдання фестивалю

"Різдвяні дзвони" - фестиваль ансамблів та хорових колективів міста, Одеської області та інших областей України, що проводиться з метою збереження пісенних традицій і надбань українського народу, сприяння подальшого відродження духовності, популяризації сучасної хорової музики, розширення репертуару, зростання виконавчої майстерності колективів, формування дружніх стосунків між його учасниками, створення творчого простору для діалогу між поколіннями, забезпечення іміджу міста як культурного центру українського простору та створення незабутньої, особливої атмосфери Різдвяних свят.

Основні завдання фестивалю:  

- утворення доброзичливої атмосфери спільного святкування Різдвяних свят учасниками та гостями фестивалю;

- огляд художньої та виконавчої майстерності ансамблів та хорових колективів;

- збагачення репертуару хорових колективів, ансамблів  кращими зразками традиційної та сучасної української пісенної творчості;

- залучення до хорового співу широкого кола нових учасників;

- надання можливості для розкриття талантів  хорових колективів вдосконалення своїх творчих здібностей.

Місце проведення:

м. Іллічівськ, Одеська обл., Центр культури та мистецтв (вул. Хантадзе, 7)

Дата проведення:

17 січня 2016 р. о 15 : 00

Умови участі у фестивалі та вимоги до програми виступу

В фестивалі беруть участь професійні та аматорські, церковні та світські  хорові колективи, вокальні ансамблі м. Іллічівська, Одеської області та інших областей України, без обмеження у віці. 

УВАГА! Кожен колектив-учасник представляє на фестиваль програму різдвяних пісенних творів не більш 10 хвилин. В програму виступу колективу обов’язково мають увійти хорові музичні твори на різдвяно-святкову та зимову тематику, без обмежень в стилі та формі виконання. Також пропонуємо включити твори, присвячені боротьбі за ідеали миру, істини і добра.

У виступі колективів вітаються зразки хореографічного, літературного та театрального мистецтва на основі фольклору та сучасного матеріалу.

З традиційних церковних хорових творів не допускаються виконання: піснеспіву "Херувимская песнь", "Милость мира", "Отче наш", "Верую" (символ віри).

Для більш комфортних умов  виступу учасників, фестивальна програма може бути поділена на два дні. Оргкомітет бере на себе відповідальність попереджувати учасників про зміни  та погоджувати за ними день виступу. Для цього учасникам потрібно обов’язково вказати в заявці діючий контактний номер телефону  керівника та старости колективу (або іншої відповідальної особи).

Технічні вимоги

Виступи хорових колективів проводяться в великій залі Центру культури та мистецтв м. Іллічівська, який розташований  по вул. Хантадзе, 7.

Твори виконуються живим звуком (без фонограми +1), аcapella або у супроводі акомпаніатора.

Учасники  можуть виконувати обрані твори  під музичне супроводження  (-1), яке записано на електронних носіях. У випадку такої форми виконання обов’язково треба вказати це в заявці. В день виступу, за годину до початку фестивальної програми необхідно перевірити звучання  дисків за участю звукооператора фестивалю.

Для виконання творів у супроводі  з роялем оргкомітет забов’язується забезпечити інструмент на сцені.

Для перебування та підготовки до виступу хоровим колективам надаються окремі  учнівські аудиторії (відповідно за кількістю учасників в колективі) на базі Іллічівського центру культури та мистецтв.

Розуміючи турбування колективів про якість звуку  під час його виступу в програмі  фестивалю, оргкомітет планує провести  акустичну  репетицію в великій залі  Центру культури та мистецтв, про що потрібно відобразити в заявці. Час акустичної репетиції обговорюється попередньо між керівництвом колективу-учасника та оргкомітетом фестивалю. Проведення акустичної репетиції в день виступу колективу, можливе, але не пізніше ніж за дві години до відкриття  фестивалю.

Озираючись на проведення фестивалю в минулих роках, можна констатувати не малий час, який займає програма  фестивалю в день виступу. Тому оргкомітет радить керівникам колективів напередодні фестивалю з’ясувати час виступу  їхнього колективу, для більш оптимальної організації прибуття, розташування, підготовки та виступу.

Документальне оформлення учасників фестивалю

Для участі у Фестивалі необхідно надіслати до 1 січня 2016 року заповнену заявку-анкету за формою, наведеною у  Додатку № 1. За адресою: 68003 Україна, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Леніна, 33, Відділ культури Іллічівської міської ради, та обов’язково на електронну пошту:  dzvonifest@mail.ru та  olesia_kultura@ukr.net  

В разі не дотримання  вказаного терміну надання заявки для участі, оргкомітет не гарантує отримання диплому, грамоти та цінного подарунка учасникам!

Обов’язковим є заповнення у заявці п. 6 "Творчі відомості про колектив"! Без надання даної інформації  заявки не розглядатимуться!

Нагородження колективів-учасників

Всі колективи-учасники фестивалю нагороджуються Благословенними дипломами  митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, керуючого Одеською Єпархією Української Православної Церкви грамотами відділу культури Іллічівської міської ради та фірмовими дзвіночками з логотипом "Різдвяні дзвони".

Окремо, під час проведення фестивальної програми, визначатиметься колектив-кандидат на приз "Глядацьких симпатій"!

Фінансові витрати на проведення фестивалю

Фестиваль "Різдвяні дзвони" проводиться на некомерційній основі.

Усі витрати пов’язані з організацією, проведенням та заохоченням переможців, несуть організатори.

Витрати пов’язані з відрядженням та проїздом учасників, здійснюються за рахунок відряджуючої сторони.

У разі виникнення питань щодо організації участі вашого колективу у фестивалі, просимо звертатися за телефонами: (04868) 65044, тел./факс (04868) 64165, та на електронну пошту: dzvonifest@mail.ru та olesia_kultura@ukr.net