Урочисті заходи до Міжнародного дня ромів в м. Березівка

08.04.2019 | 17:00

5 квітня 2019 року в приміщені СОУПу (самоорганізований учбовий простір) м. Березівка  відбулися урочисті заходи до Міжнародного дня ромів, що відзначається 8 квітня, за участі представників Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації, управління освіти, молоді, спорту та культури Березівської міської об’єднаної територіальної громади, громадської організації «Правозахисний ромський центр» та Благодійного Фонду «Планета добрих людей».

Захід відкрили презентацією виставки «Роми Одещини», яку представили Максим Джум (голова БФ «Планета добрих людей») та Продан Дмитро (голова молодіжного комітету громадської організації «Правозахисний ромський центр»).

Присутні мали можливість переглянути фільму «Люди як серветки» (режисер Продан Валерій) та під час обговорення поділитися власними враженнями від короткометражного фільму.

Саме 8 квітня 1971 року в Лондоні відбувся перший Всесвітній конгрес, на якому був створений Міжнародний союз ромів (International Romani Union, IRU).

8 квітня, світ відзначає Міжнародний день ромів. Зараз IRU об'єднує ромські громадські організації 42-х країн світу. Цього дня, за традицією, роми у певний час запалюють на вулицях свічки, як символ єдності ромського народу, та спускають на воду річок вінки, що символізує нелегку долю ромсько народу.