5 жовтня 2018 року - Болградська гімназія ім. Г.С. Раковського відзначила 160-літній ювілей

08.10.2018 | 11:42

Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини обласної державної адміністрації долучається до привітань на адресу колективу Болградської гімназії ім. Г.С. Раковського, яка 5 жовтня 2018 року відзначила своє 160-ти річчя.

У Всесвітній день учителя до Болградської гімназії ім. Г.С. Раковського  завітав Президент України Петро Порошенко, який тут навчався, та делегація з Болгарії на чолі з Віце-президентом Болгарії Іліяною Йотовою та Прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим.

Заснована у 1858 році за ініциативи бессарабської болгарської громади, школа стала чи не першим болгарським середнім загальноосвітнім закладом, який перетворився на справжній культурно-освітній центр болгарського відродження, у якому навіть видавалися підручники, журнали, газети та інша література.

Відома гімназія й своїми видатними вихованцями, серед яких видатні діячі Болгарії та України: 2 Прем'єр-міністри Болгарії – Димитр Греков і Олександр Малінов; 2 міністри юстиції Болгарії - Георгі Згурєв та Йов Тіторов; міністр освіти Болгарії - Димитр Агура, міністр фінансів Болгарії - Іван Салабашев, генерали - Данаїл Ніколаєв, Георгі Тодоров та багато-багато інших.

І нині гімназія зберігає традиції, розвивається та стає трампліном для нових юних талантів.

З ювілеєм! Нових звершень!